644689-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien – Diskdesinfektor endoskop och torkskåp
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDiskdesinfektor endoskop och torkskåp
BeskrivningUpphandlingen omfattar diskdesinfektorer för flexibla värmekänsliga endoskop samt torkskåp.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDiskdesinfektor liten
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109661:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDiskdesinfektor stor
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109661:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelTorkskåp
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109661:Lot:3