644746-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Förmånsportal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörmånsportal
BeskrivningRegion Västerbotten ska uppfattas som en attraktiv arbetsgivare. Som en del i detta arbete samlar Region Västerbotten sitt medarbetarer­bjudande i syfte att förenkla tillgången till och administrationen av olika personalförmåner. Målsättningen är att medarbetare via en gemensam applikation – en förmånsportal – ska kunna ta del av, beställa och administrera sina förmåner på ett enkelt och överskådligt sätt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137484:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48490000 Programvara för upphandling, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd