See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbrukningsmaterial och redskap för textilslöjden
Beskrivning: Det är dags för sju dalakommuner att upphandla förbrukningsmaterial och redskap för textilslöjden. Exempel på produkter: tyg, sybehör, band och knappar, skärverktyg och saxar, mönster, textilfärg, nålar, garn, tråd, vadd, ull, med mera. Är du en leverantör av detta så ska du inte tveka att vara med och delta. Välkomna med ert anbud.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39500000 Textilvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94153:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 19200000 Textilier och tillhörande varor, 19210000 Väv, 19220000 Ylletyger, 19230000 Linnetyger, 19240000 Specialtyger, 19250000 Stickat eller virkat material, 19280000 Ull, hudar och skinn från djur, 19400000 Textilgarn och -tråd, 19260000 Tyg