2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal underhåll avseende EL, styr och regler, ventilation, VVS och kyla
Beskrivning: Ramavtal för servicetjänster för EL inklusive styr och regler, ventilation, VVS och kyla enligt upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 25/25
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Mer information kommer i fas 2