See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gemensam lokalvårdsupphandling
Beskrivning: Avser lokalvård för administrativa lokaler, förskolor och VOB-lokaler för Norra innerstaden, Södermalm, Kungsholmen och Hägersten-Älvsjö. Upphandlingen är uppdelad på tre anbudsområden och avtal tecknas med en (1) leverantör per respektive anbudsområde.
Intern identifierare: NI 2024/1354
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Norra Innerstaden
Beskrivning: Lokalvård
Intern identifierare: Norra Innerstaden
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kungsholmen/Södermalm
Intern identifierare: Kungsholmen/Södermalm
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Hägersten/Älvsjö
Intern identifierare: Hägersten/Älvsjö