2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts, färdtjänst, verksamhetsresor Lycksele Kommun
Beskrivning: Upphandling av Ramavtal för utförande av skolskjuts,färdtjänst och verksamhetsresor enligt och/eller vid behov inom Lycksele kommun. Omfattningen av tjänsterna beskrivs mer detaljerat i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130911:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster