See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster - Sjuksköterskor
Beskrivning: Upphandlingen avser bemanningssjuksköterskor inom främst hemsjukvården, hemtjänsten och särskilda boenden i Nyköpings kommun, men även andra verksamheter inom kommunen kan komma att nyttja avtalen vid behov. Bemanningssjuksköterskorna avses vara ett komplement till kommunens egen personal. För mer detaljerad information hänvisas till upphandlingsdokumenten i dess helhet.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: CPV 85141200-1 Sjukskötersketjänster
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85141200 Sjukskötersketjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109540:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster, 85140000 Diverse hälsovård