645131-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal Besiktningstjänster inom bygg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Besiktningstjänster inom bygg
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för avrop av besiktningstjänster samt statusbesiktningar enligt nedanstående kategorier/områden. För mer information, se AF-delen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92753:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativen1+1 år