645182-2024 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konstruktionstjänster – Tekniska konsulter - Projektörer: K, VVS, Styr, El, Storkök
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Projektörer: K, VVS, Styr, El, Storkök
BeskrivningRamavtalsupphandling av tekniska konsulter: Projektörer inom följande områden: Byggnadskonstruktion (K) VVS, Styr, El samt Storkökskonsult inkl kökskyla. Anbud lämnas inom ett eller flera områden.
Intern identifierare2024-00010
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSvarsbilaga Avtalsområde A, Byggnadskonskonstruktion
BeskrivningRamavtalsupphandling av tekniska konsulter: Projektörer inom följande områden: Byggnadskonstruktion
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSvarsbilaga Avtalsområde B, VVS
BeskrivningRamavtalsupphandling av tekniska konsulter: Projektörer inom följande områden: VVS
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelSvarsbilaga Avtalsområde C, Styr
BeskrivningRamavtalsupphandling av tekniska konsulter: Projektörer inom följande områden: Styr
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelSvarsbilaga Avtalsområde D, El
BeskrivningRamavtalsupphandling av tekniska konsulter: Projektörer inom följande områden: El
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelSvarsbilaga Avtalsområde E, Storkökskonsult
BeskrivningRamavtalsupphandling av tekniska konsulter: Projektörer inom följande områden: Storkökskonsult inkl kökskyla.