645448-2022 - PlaneringSverige-Vänersborg: Programvara för affärsresursplanering
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - System för produktions- och kapacitetsstyrning
Referensnummer: RS 2022-05129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48451000 Programvara för affärsresursplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48810000 Informationssystem, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72212451 Programvaruutvecklingstjänster för affärsresursplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI för kapacitetsstyrning.