2. Förfarande
Förfarande
Titel: Passiv pumpanläggning Skolvägen/ Solvägen
Beskrivning: Utförandeentreprenad av en passiv pumpanläggning/system för dag- och spillvatten mellan Solvägen och Solvägen i Norrviken, Sollentuna. Entreprenaden inkluderar schacktfria metoder som rörtryckning och styrd borrning. Upphandlingen genomförs i två steg. I Steg 1 ansöker entreprenörer om att kvalificera sig till att delta i upphandling (Steg 2).
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232152 Byggnation av pumpstation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001