2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bussresor
Beskrivning: Upphandling av ramavtal avseende bussresor i olika sammanhang, såsom ex. personalutflykter, konferenser och utflykter för barn och ungdom som inte ingår avtal för skolskjuts.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98062:Lot:1