645580-2024 - Resultat
Sverige – Andra samhälleliga och personliga tjänster – Djurhem - Transport och förvaring olika djurslag
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDjurhem - Transport och förvaring olika djurslag
BeskrivningUpphandlingen avser tillfälliga djurhem samt infångning och transport för dessa djur som omhändertas på uppdrag av Länsstyrelsen i Södermanland.
Intern identifierare2756-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenAnnonsering genom TendSign. Anbuden kontrollerade gällande placering, kapacitet, miljö, ekonomi och personal. Anbuden poängsatta och rangordnade i sina respektive kategorier. 7/8 anbud antagna. Tjänst avropas vid behov.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del
Mängd1 000 000 timmar