2. Förfarande
Förfarande
Titel: Växtarrangemang och växtskötselservice
Beskrivning: Köp, hyra och skötselservice med växtgaranti av växtarrangemang till allmänna ytor för inomhusbruk i form av enstaka växter i kruka till mer omfattande arrangemang av gröna växter för leverans året runt till anvisad plats. Ramavtalet kan även omfatta utomhusarrangemang i kruka med placering på balkong eller entré.
Intern identifierare: N050U24-18
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03441000 Prydnadsväxter, gräs, mossor eller lavar, 03450000 Plantskoleprodukter, 03451000 Växter, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp och skötselservice(med växtgaranti)av växtarrangemang till allmänna ytor för inomhusbruk i form av enstaka växter i kruka till mer omfattande arrangemang av gröna växter. Upphandlingen omfatta även möjlighet att köpa konstgjorda växter, mindre utomhusarrangemang i kruka med placering på balkong eller entré samt hyra av växter för kortare tidsperiod.
Intern identifierare: Växtarrangemang och växtskötselservice