2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för utförare inom socialtjänsten, äldreomsorgen och kommunal hälso- och sjukvård
Beskrivning: Upphandlingen omfattar standardsystem för Stockholm stads utförarverksamheter inom socialtjänst, äldreomsorg och kommunal hälso- och sjukvård.
Intern identifierare: ALD 2023/210
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 30211300 Dataplattformar, 48000000 Programvara och informationssystem, 48000000 Programvara och informationssystem, 48517000 IT-programvara, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Systemstöd för utförare inom socialtjänsten, äldreomsorgen och kommunal hälso- och sjukvård
Ytterligare klassificering (cpv): 30211300 Dataplattformar, 48219300 Programvara för administration, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 48517000 IT-programvara, 72224000 Konsulttjänster för projektledning