64570-2021 - ResultatSverige-KUNGSBACKA: Kringtjänster för vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beställningscentral
Referensnummer: 20/113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712000 Kringtjänster för vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser beställningscentral för anropsstyrd trafik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63520000 Transportförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen