645787-2025 - Resultat
Sverige – Muddrings- och pumpningsarbeten – Ramavtal, Muddring av dagvattenanläggningar och byte av skärmbassängväggar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal, Muddring av dagvattenanläggningar och byte av skärmbassängväggar
BeskrivningUpphandlingen omfattar muddring och byten av skärmbassängväggar åt SVOAS dagvattenanläggningar enligt förfrågan. Omfattningen i sin helhet framgår i handling 06.1 under avsnitt AFB.22. Anbudssökande har inkommit med anbudssvar i steg 1 då hela upphandlingsdokumentet publicerades. Kvalifivering och prövning sker enligt tidigare publicerat upphandlingsdokument. Av formalia skäl ber vi anbudssökande (anbudsgivare) besvara bifogad bilaga 05.1 Anbudsformulär men oavsett så kommer samtliga inkomna anbudsansökningar att prövas. Tilldelningsbeslut kommer att meddelas via Kommers och/eller E-post.
Intern identifierare25SVOA20
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252124 Muddrings- och pumpningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar muddring och byten av skärmbassängväggar åt SVOAS dagvattenanläggningar enligt förfrågan. Omfattningen i sin helhet framgår i handling 06.1 under avsnitt AFB.22.
Intern identifierareRamavtal, Muddring av dagvattenanläggningar och byte av skärmbassängväggar