Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av Tv-produktionsutrustning
Referensnummer: 19/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT gör en hel del produktioner där transport behövs. Vissa produktioner kräver även att fordonet står kvar som förvaringsutrymme för tekniken under produktion.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen