2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalk
Beskrivning: Ramavtal för avrop på kalkstensmjöl (CaCO3, kalciumkarbonat) samt släckt kalk (Ca(OH)2, kalciumdihydroxid) för rökgas- och vattenrening på Umeå Energis anläggningar Dåva kraftvärmeverk/Ålidhem.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24213000 Släckt kalk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116692:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokument