Upphandlingsmyndigheten inbjuder er härmed att inkomma med anbud avseende upphandling av ramavtal för Rörlig bild och ramavtal för Webbstreaming. Upphandlingen är indelad i två delområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Rörlig bild och Webstreaming
Del nr: UHM-2021-0174
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92100000 Film- och videotjänster, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen