645878-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Flyttjänster Dragonvägen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlyttjänster Dragonvägen
BeskrivningUpphandlingen avser flytt av hyresgästerna på Dragonvägens bohag till tillfälliga lägenheter under tiden Dragonvägen renoveras och rustas upp. Det är totalt 5 hus med 72 lägenheter i varje hus samt källarförråd. Kontraktet avser utflytt av ett hus och sedan är resterande in- och utflyttar på optioner.
Intern identifierareUVPH/2025:9
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFlyttjänster Dragonvägen