See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Distributionselektriker 2026 - Arbetsmarknadsutbildning
Beskrivning: Arbetsmarknadsutbildning mot yrkesrollen distributionselektriker/elkraftmontör.
Intern identifierare: Af-2025/0052 3291
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Förenklat förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80530000 Yrkesutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Kontraktsföremålet som efterfrågas är arbetsmarknadsutbildning till Distributionselektriker. Med arbetsmarknadsutbildning avses yrkesinriktad utbildning som syftar till att underlätta för den enskilde att få eller behålla ett arbete och som motverkar att brist på arbetskraft uppstår på arbetsmarknaden.
Intern identifierare: 1738198-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Örebro
Intern identifierare: 1738199-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Stockholm
Intern identifierare: 1768727-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Skåne
Intern identifierare: 1768735-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsgivarens bekräftelse
Intern identifierare: 1738201-4