Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vikbar containerbyggnad- Flatpack
Referensnummer: 23/70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Vikbar containerbyggnad - Flatpack, ska vara av konstruktionen där långsidor på byggnaden har längsgående gångjärn vilket möjliggör att långsidor kan vikas ihop till ett platt paket i transportläge.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44614300 Containerlagringssystem, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen