See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationsresurser
Beskrivning: Denna upphandling avser utökad operationskapacitet för regionens operatörer inom elektiv dagkirurgi omfattandes: • Lokaler inkl. operationssal • Kompletterande personalresurser • Perioperativ vård
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se administrative föreskrifter
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Elektiv allmänkirurgisk dagkirurgi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118426:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121300 Kirurgiska specialisttjänster, 85141200 Sjukskötersketjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Elektiv urologisk dagkirurgi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118426:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Elektiv klassisk ortopedisk dagkirurgi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118426:Lot:3