2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stationärt och mobilt trygghetslarm med hela larmkedjan
Beskrivning: Kävlinge kommun genomför en upphandling av mobila och stationära trygghetslarm inklusive larmmottagning avseende ordinärt boende. Uppdraget är ett helhetsåtagande där antagen Leverantör ansvara för hela larmkedjan, dygnet runt alla dagar på året. Upphandlingens syfte är att tillgodose kommunens behov av stationära och mobila trygghetslarm till ordinärt boende inklusive larmcentral.
Intern identifierare: 24/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Kvalificerings krav