646130-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Vägtransporter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytt- och magasineringstjänster
Referensnummer: 21221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för flyttjänster av bohag, kontor, skolor etc. samt packning och magasinering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63120000 Lagring och magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
C:a 800 uppdrag/år
C.a 8000 arbetstimmar/år