64622-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fruktleveranser till Förvaltningsrätten i Stockholm
Referensnummer: 2022/1294
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Fruktleveranser till Förvaltningsrätten i Stockholm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03222110 Tropisk frukt, 03222111 Bananer, 03222200 Citrusfrukt, 03222300 Icke tropisk frukt, 03222320 Äpplen, päron och kvitten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fruktleveranser till Förvaltningsrätten i Stockholm. Omfattar leveranser 2 gånger per vecka.