64626-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fiskeby 1:75, Bråvalla gymnasiet, Norrköping, Totalentrepren.
Referensnummer: UH-2017-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnad av industrilokal till Bråvalla gymnasium och vuxenutbildningar.
Ombyggnadsyta 12 882 m², tillbyggnadsyta + entresol 4 224 m².
Totalyta 17 106 m².
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen