Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandgasventilatorer, årsservice och underhåll
Referensnummer: 22/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgshem AB inbjuder härmed intresserade marknadsaktörer att lämna anbud på denna upphandling vilken omfattar inventering samt årsservice och underhåll av brandgasventilatorer i Helsingborgshem ABs fastighetsbestånd.
Kontroll och underhåll ska ske enligt senaste riktlinjer från SVEBRA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen