646366-2021 - ResultatSverige-Karlskrona: Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll av reservkraft och UPSer
Referensnummer: 2021/123 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50532400 Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder Affärsverken er att lämna anbud gällande service och underhåll av reservkraft och UPSer.
Upphandlande myndigheter
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733Affärsverken Elnät i Karlskrona AB 556532-0834
Efterfrågade tjänster och produkter
Upphandlingen avser drift, service, underhåll, akuta reparationer, försäljning av reservdelar och rådgivning gällande reservkraft, ställverk och UPSer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31210000 Elektrisk utrustning för till- och frånslagning eller skydd av elektriska kretsar, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31682500 Reservelektricitetsaggregat, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50532400 Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning, 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 51112000 Installation av eldistributions- och kontrollapparater, 51112100 Installation av eldistributionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen