Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrnings av entreprenadmaskiner utan förare
Referensnummer: 20/0345
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72410000 Leverantörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
NSR inbjuder anbudsgivare att lämna anbud på uthyrning av ramstyrda hjullastare utan förare att användas för utförande av uppdrag inom Filborna Återvinningsanläggning i Helsingborg samt på NSR:s övriga anläggningar i nordvästra Skåne.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34144710 Hjullastare, 42415310 Fordon utan förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen