2. Förfarande
Förfarande
Titel: N01AB08 - Sevofluran inklusive Förgasare
Beskrivning: Sevofluran (ATC-kod N01AB08) inklusive tillhörande förgasare (vaporizator) som är kompatibel med Sevofluran. Upphandlingen omfattar både leverans av läkemedel samt tillhandahållande av nödvändig utrustning för administration i klinisk miljö.
Intern identifierare: RS 2025-03145
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Rekvisitionsläkemedel
Beskrivning: Sevofluran
Intern identifierare: 1738472-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Se kravspecifikation
Intern identifierare: 1738473-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (4) (1) (4)
Beskrivning: Sevofluran + Förgasare
Intern identifierare: 1738475-2