646420-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Dynamiskt inköpssystem för användargenererad data avseende bredbandsuppkoppling
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDynamiskt inköpssystem för användargenererad data avseende bredbandsuppkoppling
BeskrivningPTS använder idag användargenererad data avseende bredbandsuppkoppling för att göra analyser av tillgången till nätverksuppkoppling i Sverige. Datan som PTS analyserar köps in från fristående leverantörer. För att säkerställa att PTS har möjlighet att köpa kvalitativ data när behov uppkommer inrättar PTS det här DIS:et. Utöver PTS har de upphandlande myndigheter som framgår av upphandlingsdokumentet rätt att avropa och teckna avtal.
Intern identifierare25-13223
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000