See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT system för Patientflödeshantering
Beskrivning: Regional upphandling för Patientflödeshanteringssystem
Intern identifierare: RS 2023-03219
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48814000 Medicinska informationssystem, 48814100 Sjukvårdssystem, 48814200 Patientadministrativt system, 48814300 Operationsadministrativt system, 48814400 Informationssystem för klinik, 48814500 Datorstött patientsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (4) (1) (1)