646551-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Enterala nutritionspumpar 2026, SLL981
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelEnterala nutritionspumpar 2026, SLL981
BeskrivningUpphandling av Enterala nutritionspumpar med tillbehör, reservdelar och service.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117798:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33692300 Enteral nutrition, 42122411 Nutritionspumpar
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängningsoptioner upp till 24 månader