646583-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Specialutbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem - Handledarutbildning
Referensnummer: 1801051
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80510000 Specialutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Handledarutbildning för medarbetare i Region Skåne:
A. Grundläggande handledarutbildning för medarbetare
B. Grundläggande handledarutbildning för specialistläkare som handleder ST-läkare
C. Utbildningsdagar i handledning för specialistläkare/ST-läkare vid handledarutbildning och i utbildningsprogrammet STyrkelyftet, SUS
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen