Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2021 Service och underhåll samt ombyggnader av hissar Region Norrbotten
Referensnummer: 21/143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett serviceavtal avseende planerat och felavhjälpande underhåll av hissar, inom de fastighetsområden som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen