64666-2021 - ResultatSverige-Sjöbo: Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster - Gata
Referensnummer: 20/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöbo kommun upphandlar kommande behov av tekniska konsulttjänster inom området Gata.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311220 Vägingenjörstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen