646697-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tankar – Tankstationer med HVO100 (2)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTankstationer med HVO100 (2)
BeskrivningUpphandlingen avser ett avtal för fem (5) st tankstationer á 9 till 10 m3 och två (2) tankstationer á 4 till 7 m3 inklusive leverans av HVO100. Upphandlingen omfattar även leverans av AD Blue till Räddningstjänsten Östra Götalands befintliga IBCer. Avtalet innehåller optioner på ytterligare en (1) st 9 till 10 m3 och upp till sju (7) st 4 till 7 m3 tankstationer inklusive leverans av HVO100.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44611000 Tankar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138325:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09100000 Bränslen, 09111300 Fossila bränslen
Optioner
Beskrivning av alternativenEn (1) tankstation med volym 9–10 m³, inklusive leverans av HVO100. Sju (7) tankstationer med volym 4–7 m³, inklusive leverans av HVO100.