Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Provningsrigg för vattenarmaturer
Referensnummer: 2017-12748
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38500000 Apparater för kontroll och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Energimyndigheten bjuder in leverantörer till en konkurrenspräglad dialog för upphandling av en provningsrigg avsedd för mätning av energieffektiviteten för vissa vattenarmaturer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning, 38551000 Energimätare, 44200000 Konstruktionsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen