646898-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Ramavtal avseende IT-resurser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avseende IT-resurser
BeskrivningDetta anbudsunderlag är avsett att konkurrensmässigt utvärdera marknadens erbjudande avseende IT-tjänster hos leverantörer som i agerar resursmäklare (definieras i det följande "Resursmäklare") för efterfrågande tjänster. Som Resursmäklare räknas sådan leverantör vars affärsmodell är att förmedla oberoende resurser till en köpare.
Intern identifierare2746/25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000