646936-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sakkunnigt biträde till Region Jönköpings läns förtroendevalda revisorer
Referensnummer: RJL 2021/1710
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska bistå Region Jönköpings län och dess förtroendevalda revisorer med sakkunnigt biträde. Upphandlingen avser dels redovisningsrevision, dels förvaltningsrevision under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen