646953-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Byggledare ombyggnad av Toleredsskolan F-9, hus A2 och A3
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare ombyggnad av Toleredsskolan F-9, hus A2 och A3
BeskrivningUppdraget omfattar Byggledare inklusive Kontrollansvarig behörighet ”K” (enligt PBL) för ombyggnation av A2 och A3 på Toleredsskolan inklusive markarbeten. Samtliga arbetsuppgifter i uppdraget ska utföras av en och samma person. I upphandlingen ingår option på byggledning för Toleredsskolan hus delar A1, D/H samt byggledning för ny förskola (6st avdelningar), Smörslottsgatan.
Intern identifierareSFF-2024-00854
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del