2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-stöd för projektledning och dokumenthantering
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Infrastruktur och Service förvaltningen samt det kommunala bolaget Luleå Miljö Resurs AB (Lumire) behov avseende kontrakt på ett IT-stöd för projektledning och dokumenthantering inkl service support och underhåll.
Intern identifierare: KLF 2024/1875
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: IT-stöd för projektledning och dokumenthantering