Dynamiskt inköpssystem (DIS) Flexibla foder och brunnsrenoveringar
Referensnummer: 19/00278
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
VA SYD inbjuder entreprenörer att inkomma med ansökningar till deltagande i dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende VA SYDs huvudsakliga behov av schaktfria förnyelseinsatser inom angivna teknikområden.
Insatserna indelas i renovering av självfallsledningar samt renovering av nedstigningsbrunnar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen