647233-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Byggledare och besiktningsmän mark och VA , vegetation och byggnadsverk- Ramavtal Örebro kommun
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare och besiktningsmän mark och VA , vegetation och byggnadsverk- Ramavtal Örebro kommun
BeskrivningUpphandlande myndigheter inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal för konsulttjänster i form av byggledare och besiktningsmän för små och medelstora ny- och ombyggnadsprojekt inom mark och VA, vegetation och byggnadsverk, enligt förutsättningar och villkor i detta förfrågningsunderlag.
Intern identifierareKs 496/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71631000 Teknisk besiktning, 71631450 Brobesiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandlande myndigheter inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal för konsulttjänster i form av byggledare och besiktningsmän för små och medelstora ny-, ombyggnads- och reparationsprojekt, inom mark, VA, vegetation och byggnadsverk, enligt förutsättningar och villkor i detta förfrågningsunderlag.
Ytterligare klassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71631450 Brobesiktning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter
Ytterligare klassificering (cpv): 71631450 Brobesiktning