64725-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Analyser inom endokrinologi samt av biologiska läkemedel och dess antikroppar, instrument och förbrukningsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnalyser inom endokrinologi samt av biologiska läkemedel och dess antikroppar, instrument och förbrukningsmaterial
BeskrivningUpphandlingen avser inköp av instrument för analyser inom endokrinologi, samt inköp av instrument för analyser av biologiska läkemedel och dess antikroppar. Vidare avser upphandlingen förbrukningsmaterial till respektive instrument.
Intern identifierare2025-O000981
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000