647283-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Apparater för analys av blod – Blodgasinstrument med tillhörande förbrukningsmateriel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBlodgasinstrument med tillhörande förbrukningsmateriel
BeskrivningRegion Blekinge efterfrågar fem (5) stycken blodgasinstrument med tillhörande reagens, kalibratorer, systemlösningar, kontroller och instrumentspecifikt förbrukningsmaterial.
Intern identifierareRB2025-0639
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38434520 Apparater för analys av blod
Ytterligare klassificering (cpv): 38430000 Detektions- och analysutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBlodgasinstrument med tillhörande förbrukningsmateriel