647431-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Tjänster på elområdet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster El, tele, transportsystem
Referensnummer: FAST 2022-01215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter upphandlar ramavtal gällande tekniska konsulttjänster el, tele, och transportsystem enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen