647455-2021 - ÄndringSverige-Södertälje: Tvätt- och kemtvättstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1185 Tvättjänst hemtjänst
Referensnummer: TI 2021-1185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tvättjänst för hemtjänstens brukare samt arbetskläder för hemtjänstens personal.